Eukonkannon MM-kisat

Eukonkannon MM-kisat 30.6.-1.7.2017 Sonkajärvellä

Ilmoittaudu mukaan 2017 vuoden kisaan - ilmoittautumislomakkeet ovat avoinna nyt!

Eukonkannon karaoke on perinteeksi muodostunut osa Eukonkannon MM-kisoja. 

Alkukarsinnat kiertävät ympäri Suomen kevään aikana. Alueellisista karsinnoista jatkoon päässeet jatkavat laulantataistelua himoitusta karaokepalkinnosta Sonkajärvellä Eukonkannon MM-kisatapahtuman ohessa.



Eukonkannon karaokekiertue starttaa jälleen.

Pääsääntöisesti alkukarsinnat alkavat klo 21 ja ilmoittautumiset vähintään tuntia ennen paikan päällä.

Ensimmäiset karsintapaikat ovat:

Pe 7.4   Villiminkki, Himanka


Jatkoon:
Aimo Oja,  Himanka
Sten Sunabacka,  Teerijärvi
Samuli Hautamäki,  Himanka
Bettan Sunabacka,  Teerijärvi
Pauli Hukari,  Kälviä
Lea Annala,  Ruotsalo
Keijo Annala,  Ruotsalo

Pe 7.4 Krouvi, Mäntyharju klo 20
Jatkoon:
Naiset:
Armi Ratamaa
Eija Miettinen
Kirsi Häkkänen
Birgitta Valjakka
Seija Sarjula
Riitta Pilssari

Miehet:
Tenho Svart
Harri Myyryläinen
Taneli Kiviranta
Erkki Toivanen
Asko Hietanen

La 8.4 Tuppuralan baari (TB), Mikkeli klo 20
Jatkoon:
Naiset:
Tiina Hokkanen
Miia Ruuskanen
Anne Rautiainen
Pirjo Mäkinotko
Airi Elo
Helena Levänen
Tuija Tiusanen

Miehet:
Joonas Nenonen
Veikko Elo
Rauno Argillander

La 13.4 Ravintola Leppä, Hirvensalmi klo 20

Naiset:
Juuli Ollikainen

Miehet:
Jere Jumppanen

La 29.4 Kahvila, ravintola Saimaa, Ristiina

Jatkoon:
Naiset:
Lilli Kelomaa 
Minna Urpilainen 
Teija Viherpelto 
Tuula Rissanen 
Tuula Pesu 
Aili Sinkko 
Seija Hyytiäinen

Miehet: 
Reijo Grek
Kosti Grek
Matti Lappalainen

La 13.5. Ravintola Hollivoot, Sonkajärvi klo 21

"Hollivootin laulajat"

Jatkoon:

Naiset:
Katri Savolainen
Titta Heinonen
Seidi Alanen 
Pirjo Tervo
Satu Nykänen

Miehet:
Pauli Huttunen
Yrjö Heikkinen

Pe 19.5 Ravintola Myrskylyhty, Pyhäjärvi klo 21

Jatkoon
Naiset:
Pirkko Hoikka, Pyhäntä
Sirkka-Liisa Väyrynen, Helsinki

Miehet:
Raimo Hoikka, Pyhäntä
Ensio Uhlgren, Pyhäsalmi

La 20.5 Ravintola Kuksa, Otanmäki klo 21

Jatkoon
Naiset:
Eve Hietapelto, Kärsämäki
Marjatta Kesti, Tavastkenkä
Riitta Blomerus, Otanmäki
Virva Takanen-Järvelin, Otanmäki

Miehet:
Timo Huovinen, Tavastkenkä 
Matti Järvelin, Otanmäki 
Hannu Kesti, Tavastkenkä

Su 21.5  Penan Pub- Nurmes Klo 14

Jatkoonmenijät Penan Pubista

Jatkoon:
Naiset:
Anneli Kärkkäinen, Lieksa
Jaana Levy, Nurmes
Kirsti Kirjavainen, Lieksa

Miehet:
Markku Kärkkäinen, Lieksa

La 26.5  Pup Olkkari, Juuka

Jatkoon
Naiset:
Jatta Lehikoinen, Juuka

Miehet:
Esko Nevalainen, Juuka
Risto Timonen,Joensuu
Esa Kielaankangas, Juuka
Ari Rantametsä, Juuka
Matti Peura, Juuka

La 27.5  Pub Mustakissa, Puolanka

Jatkoonmenijöitä Pub Mustakissasta

Jatkoon
Naiset:
Anne Muurinen, Raahe
Maarit Kinnunen, Kontiomäki
Seija Turpeinen, Oulu
Tarja Kemppainen, Puolanka

Miehet:
Ismo Väisänen, Puolanka
Arto Kinnunen, Kontiomäki
Kalevi Keränen, Oulu
Jari Holappa, Puolanka
Markku Pikkuhookana, Oulu

Pe 2.6  Ravintola Huvikumpu, Otava klo 20

Naiset:
Eeva-Liisa Lindgren
Susanna Huovinen
Satu Myllyniemi
Jenni Huvinen ja Helena Kinnunen

Miehet:
Juhani Lehtinen
Tuomo Huovinen
Olavi Linde`n
Sami Myllyniemi

Pe 9.6.   Lohirannan Lomakylä, Sukeva

Jatkoon:
Naiset:
Essi Mangström, Sukeva
Ilona Kortelainen, Iisalmi
Anja Ruotsalainen, Kiuruvesi
Ulla-Maija Penninkilampi, Lapinlahti
Aune Orvokki, Suomussalmi
Helena Saaranen, Iisalmi

Miehet:
Risto Kärkkäinen, Kiuruvesi
Mika Huuskonen, Sonkajärvi

La 10.6.  Ravintola Reippaankulma, Varpaisjärvi

Jatkoon:
Naiset:
Katja Röntynen, Lapinlahti
Helena Aalto,Lapinlahti
Sirpa Granqvist, Kaavi 

Miehet:
Matti Randelin, Iisalmi
Reijo Heikkala, Pielavesi
Rauno Korhonen, Kuopio
Leo Lappalainen, Kotikylä

Pe 16.6.  Ravintola Manta, Pihtipudas

Naiset:

Krista Partanen, Pihtipudas
Laura Puurula, Pihtipudas
Mirja Lamberg, Pihtipudas
Niina Helakorpi, Oulu

Miehet:
Jussi Turpeinen, Pihtipudas
Pauli Kautiainen, Muurasjärvi
Kalevi Kekkonen, Hiidenniemi

pe 16.6.  Ravintola Liiteri, Vieremä

Naiset:
Anne Huurinainen
Kaarina Ruuska
Henna Hukkanen
Marika Kaikkonen
Maarit Hautala-Harikko

Miehet:
Antero Lyyra,
Juhani Pasanen
Joni Immonen
Janne Kauppinen

La 17.6   Olutmestari, Iisalmi

Pe 23.6  Koljonvirran leirintäalue, Iisalmi

Naiset:
Salla Laakkonen, Sonkajärvi

Miehet:
Aleksi Rasilainen, Oulu