Eukonkannon MM-kisat

Eukonkannon MM-kisat 30.6.-1.7.2017 Sonkajärvellä

Ilmoittaudu mukaan 2017 vuoden kisaan - ilmoittautumislomakkeet ovat avoinna nyt!

Wife Carrying World Championships competitors 2017
Eukonkannon MM-kilpailijat 2017

*senor/ikämies

1. Bucci Kris, British Columbia, Canada
    Ringma Sari, British Columbia, Canada

2. Guobin Benley Lian, Shanghai, China
    Miaofeng, Christie Chen, Shanghai, China

3. *Halonen Lari, Pori, Finland
     Halonen Susan, Pori, Finland

4. *Vesterinen Anttoni, Espoo, Finland
     Vesterinen Jaana, Espoo, Finland

5. Sting Sebastian, Wilnsdorf, Germany
    Sting Lisa, Wilnsdorf, Germany

6. Kammerer Ralf, Karlsruhe, Germany
    Kammerer Kerstin, Karlsruhe, Germany

7. Lautiainen Lare, Kuopio, Finland
    Melinda Blomgvist, Kuopio, Finland

8. Talmadge Bill, Vantaa, Finland
    Talmadge Amanda, Vantaa, Finland

9. Kostjukov Georgii, Petroskoi, Russia
    Bessolitsyna Iana, Petroskoi, Russia

10. Schumacher Axel, Köln, Germany
      Mueller Ina, Köln, Germany

11. Vincenzo Ricardi, Jurmala, Latvian
      Danute Anilena, Jurmala, Latvian

12. Elevant Joachim, Täby, Sweden
      Elevant Sofia, Täby, Sweden

13. Heilala Vesa, Helsinki, Finland
      Huttunen Eveliina, Turku, Finland

14. Manni J., Turku, Finland
      Manni K., Turku Finland

15. Parker Dirk, Newquay, UK
      Fisher/ Parker Isabel, Newquay, UK

16. Piittinen Henri, Tampere, Finland
      Piittinen Pooritchaya, Tampere, Finland

17. Impola Petri, Tampere, Finland
      Jäntti Saara, Tampere, Finland

18. Honka Valtteri, Helsinki, Finland
       Scheweleff Mikaela, Helsinki, Finland

19. Mölsä Mikael, Tuusula, Finland
      Niemi-Saari Mari, Vantaa, Finland

20. Wilson Chris, Helsinki, Finland
      Saarinen Saija, Helsinki, Finland

21. Libera Maksymillian, Bydgoszcz, Poland
      Sobek Dominika, Bydgoszcz, Poland

22. Lehti Henry*, Helsinki, Finland
      Lehti Katri, Helsinki, Finland

23. McKendrick Jack, Sarn, Holywell, UK
      Jones Kirsty, Sarn, Holywell, UK

24. Tuomi Ville, Tampere, Finland
      Mattinen Laura, Tampere, Finland

25. Keisa Mikko, Valkeala, Finland
      Hokka Suvi, Valkeala, Finland

26. Ussa Jyri, Tampere, Finland
      Tuomi Iida, Tampere, Finland